خانه محصولات مفتولهای جوشکاری تنگستن کارباید

 

این پوشش در صنایع مختلف همچون نفت، گاز، پتروشیمی، پالایشگاهی، نیروگاهی، سیمان، فولاد، دریایی، ریلی، کاغذسازی، فرآوری و تغلیظ مواد معدنی، شن و ماسه، آجر، سفال، سرامیک و شیشه به طور وسیع استفاده می‌شود.


از جمله کاربرد های این پوشش عبارتند از:

تعمیرات ، نوسازی و بازسازی قطعات تحت سایش و خوردگی مصرفی در صنایع مختلف ( شیرهای صنعتی، قطعات توربین ها، آسیاب ،چکش، تیغه های میکسر، لاینر ها، دیسک و روتور ها ، الک ها، سرند ها، تجهیزات حفاری، ابزار های برش، صنایع هسته ای، لوازم ورزشی، ابزار پزشکی و جراحی و سطح قالب هاو کلیه قطعات مکانیکی تحت سایش و خوردگی )


پوشش تنگستن کارباید یکی از بهترین راه های مقابله با سایش و فرسایش قطعه در صنایع می باشد. به علت نقطه ذوب بالای تنگستن کارباید (2870درجه سانتی گراد) و سختی بالای آن (1000-2400 ویکرز)، دانه های تنگستن کاربید که روی سطح قطعه پوشش دهی می شود باعث ایجاد سد حرارتی و همچنین افزایش سختی سطح قطعه به حدود 68-72 راکول سی      می شود و مقاومت به خوردگی بسیار بالایی را در شرایط اتمسفری شدید به قطعه می دهد.

این پوشش قابلیت اعمال بر روی انواع زیرلایه ها از جمله آهن، آلومینیوم و تیتانیوم را دارد که به علت چسبندگی خوب به زیر لایه، بیشترین سختی ممکن را به قطعه می دهد.

تنگستن کارباید