محصولات تاچ ولد

 

خانه سیم جوشهای MIG و TIG سیم جوشهای تیتانیوم

سیم جوش تیتانیوم

سیم جوش ها و شاخه های آلیاژی پایه تیتانیوم در برند TOUCHWELD با نام TOUCHALLOY شناخته می شوند و به ترتیب برای جوشکاری به روش GMAW و GTAW استفاده می شوند. تیتانیوم و آلیاژهای آن به دلیل نسبت استحکام به وزن بسیار زیاد ، مقاومت در دماهای بالا و مقاومت در برابر خوردگی عالی )بیشتر از فولاد و آلومینیوم(، در اوایل دهه 1950 میلادی توسعه یافتند.

تیتانیوم و آلیاژهای آن به دلیل داشتن خواص متالورژیکی مطلوب در صنایع نظامی، هوافضا، صنایع پزشکی، نفت و گاز )لوله های انتقال گازهای حاوی کلر(، پتروشیمی )مخازن نگه داری مواد خورنده(، صنایع دریایی )پمپ های انتقال آب دریا، تجهیزات حفاری دریایی( و صنایع الکترونیک )ابر رساناهای جریان بالا( کاربرد دارند.

آلیاژهای تیتانیوم بسته به عناصر آلیاژی اضافه شده به چندین دسته تقسیم بندی می شوند که رایج ترین آن ها عبارتست از تیتانیوم سری 1، 2، 5 و 7.

TOUCHALLOY 1 : جزو آلیاژهای سری 1 تیتانیوم محسوب می شود. این دسته از آلیاژهای تیتانیوم به دلیل نداشتن عناصر آلیاژی، در مقایسه با سایر آلیاژهای تیتانیوم استحکام کمتری دارند. این دسته از آلیاژهای تیتانیوم در صنایعی که شکل پذیری و مقاومت به خوردگی اهمیت بالا داشته باشند استفاده می شوند. از جمله کاربردهای آلیاژهای سری 1 می توان به صنایع شکل دهی و کشش فلزات و صنایع شیمیایی اشاره کرد TOUCHALLOY1 جهت جوشکاری قطعات تیتانیومی سری 1 تا 4 استفاده می شود.

 

TOUCHALLOY 2 : جزو آلیاژهای سری 2 تیتانیوم محسوب می شود. این دسته از آلیاژهای تیتانیوم از استحکام بالاتری نسبت به آلیاژهای سری 1 تیتانیوم برخوردار هستند و برای جوشکاری قطعات تیتانیومی سری 1 تا 4 استفاده می شوند.

از موارد مصرفTOUCHALLOY 2 می توان به جوشکاری تجهیزات فرآیندهای شیمیایی مانند مخازن تحت فشار، مخازن نگهداری مواد شیمیایی ، مبدل های حرارتی، دمنده ها، فن ها و شیرها اشاره کرد.

 

TOUCHALLOY 5 : جزو آلیاژهای سری 5 تیتانیوم محسوب می شود. این دسته از آلیاژهای تیتانیوم حاوی عناصر آلیاژی آلومینیوم و وانادیوم می باشند.

آلیاژهای سری 5 تیتانیوم استحکام بسیار بالایی دارند و به طور خاص در صنایع هوافضا )چرخ دنده و ارابه فرود، تیغه های کمپرسور، قطعات موتور جت( استفاده می شوند. مقاومت خوردگی این دسته از آلیاژهای تیتانیوم با مقاومت به خوردگی آلیاژهای سری 2 برابری می کند بنابراین می توان از TOUCHALLOY 5 علاوه بر صنایع هوافضا در صنایع دریایی، شیمیایی، نیروگاهی و استخراج نفت و گاز نیز استفاده کرد.

 

TOUCHALLOY 7 : جزو آلیاژهای سری 7 تیتانیوم محسوب می شود. این دسته از آلیاژهای تیتانیوم حاوی عنصر پالادیوم می باشند.

آلیاژهای سری 7 تیتانیوم دارای خواص مکانیکی مشابه با آلیاژهای سری 2 می باشند در حالی که مقاومت به خوردگی آلیاژهای سری 7 به دلیل داشتن عنصر پالادیوم به شدت افزایش می یابد. TOUCHALLOY 7 جهت جوشکاری قطعات تیتانیومی سری 2، 7 و 16 استفاده می شود.

جوشکاری تیتانیوم اغلب در محفظه گازی آرگون خالص انجام می شود تا از محافظت کامل منطقه جوش اطمینان کامل حاصل شود.

همچنین بایستی توجه داشت که در هنگام جوشکاری تیتانیوم، گاز محافظ باید به خوبی و تا رسیدن دما به 470 درجه سانتیگراد از منطقه جوش محافظت کند.

موارد کاربرد: صنایع شیمیایی، صنایع نفت و گاز، صنایع نیروگاهی، صنایع هوافضا، صنایع دریایی.

فروشگاه بزرگ زاده