محصولات تاچ ولد

 

خانه الکترودهای جوشکاری الکترودهای نیکلی

الکترود تاچ ولد

الکترودهای پایه نیکلی در برند TOUCHWELD با نام SUPERTOUCH E شناخته می شوند. مشخصة نیکل، مقاومت خوب در برابر خوردگی و اکسایش است.

خواص مکانیکی آن مشابه فولادهای کم کربن است اما استحکام خود را در دماهای بالا حفظ می کند و در دمای پایین نیز شکل پذیر و چقرمه است.

الکترود های مورد استفاده برای جوشکاری نیکل بر اساس ترکیب شیمیایی آلیاژ استفاده شده در ساخت الکترود طبقه بندی می شوند.

اکثر الکترودهای نیکل برای کار با جریان مستقیم و در حالت الکترود مثبت طراحی می شوند. ترکیبات عمده در پوشش این الکترودها آهک و تیتانیا است.

جریان جوشکاری به نوع آلیاژ استفاده شده درساخت الکترود بستگی دارد و در روی بسته های الکترود درج می شود.

باید توجه شود که استفاده از جریان های بالاتر از مقدار پیشنهادی، موجب گرم شدن بیش از حد پوشش الکترود شده و در نتیجه موجب اتلاف نیروی قوس، دشواری هدایت و تمرکز قوس در نوک الکترود می گردد.

موارد اصلی کاربرد این دسته از محصولات در جوشکاری قطعاتی است که در محیط های خورنده و در دمای بالا کار می کنند که در ادامه مثال هایی از کاربرد این دسته از الکترودها ذکر می شود:

الکترود SUPERTOUCH ENiCu7 به دلیل مقاومت به خوردگی بالا در برابر آب دریا کاربرد زیادی در صنایع کشتی سازی جهت جوشکاری پروانه، پمپ و شفت دارد.

الکترود SUPERTOUCH ENi1 دارای ترکیب شیمیایی نیکل خالص تجاری است و کاربرد آن در مواردی است که مقاومت در دمای بالا و مقاومت به خوردگی نیازمند باشد. بیشترین کاربرد این محصول در صنایع شیمیایی )مخازن ساخت سود سوزآور، مخازن اسیدهای چرب و ...( و صنایع کاغذسازی است.

الکترود SUPERTOUCH ENCM3 در صنایع هسته ای )جوشکاری مخازن تحت فشار و دمای بالا، جدا کننده های بخار(، صنایع شیمیایی، صنایع پتروشیمی و قطعات کوره ها استفاده می شود.

الکترود SUPERTOUCH NCF3 یکی از پرمصرف ترین محصولات این گروه است که جهت اتصال آلیاژهای نیکل-کروم به فولادهای زنگ نزن، اتصال سوپر آلیاژ اینکونل 600 به خودش و یا فولادهای کربنی و زنگ نزن استفاده می شود.

این الکترود در بیشتر صنایع شیمیایی جهت اتصال مخازن نیکل-کروم به لوله های فولاد کاربرد دارد.

 

موارد کاربرد:

صنایع شیمیایی، صنایع پتروشیمی، صنایع هسته ای، سیستم های برودتی، کشتی سازی و صنایع هوافضا.

فروشگاه بزرگ زاده