محصولات تاچ ولد

 

خانه سیم جوشهای توپودری سیم توپودری ضدسایش

سیم جوش های توپودری برای سخت کاری سطحی در برند TOUCHWELD با نام ARMORCOR شناخته می شوند.

استفاده از سیم جوش های توپودری موجب افزایش سرعت و بازدهی جوشکاری نسبت به فرآیند جوشکاری دستی می شود.

همچنین سرعت جوشکاری سطوح غیر صاف با استفاده از سیم جوش های توپودری بیشتر از جوشکاری به روش GMAW است.

علاوه بر افزایش سرعت جوشکاری، استفاده از سیم جوش های توپودری نیاز به تمیزکاری اولیه فلز را حذف می کند و قابلیت جوشکاری در محیط های روباز )باد ملایم( را فراهم می کند.

ازجمله موادی که قابلیت سخت کاری سطحی دارند می توان به فولادهای کربنی ساده، کم آلیاژ، زنگ نزن، چدن ها، آلیاژهای پایه نیکل و آلیاژهای پایه مس اشاره کرد. موادی که برای سخت کاری سطحی استفاده می شوند معمولا آلیاژهای پایه آهنی هستند که به سه دسته کلی آلیاژهای آهنی مارتنزیتی، آستنیتی و کاربیدی تقسیم می شوند.

آلیاژهای آهنی مارتنزیتی بعد از جوشکاری به سختی مورد نظر دست پیدا می کنند و برای مواردی که سایش فلز با فلز وجود دارد مناسب هستند. ARMORCOR 300GP،ARMORCOR 60Nb، ARMORCOR 5Ti از جمله محصولات موجود در این دسته هستند.

اضافه کردن عناصر آلیاژی مانند تیتانیوم و نیوبیوم موجب تشکیل کاربیدهای سخت در زمینه فاز مارتنزیت شده و سختی فلز جوش را افزایش می دهند.

آلیاژهای آهنی آستنیتی معمولا بعد از عملیات جوشکاری نرم هستند و درحین کار سخت می شوند. این دسته از مواد مقاومت بالایی در برابر ضربه دارند. ARMORCOR 15Mn از جمله محصولات موجود در این دسته است. این دسته از محصولات با قرار گرفتن در شرایط کاری و هنگام برخورد ضربه کارسخت می شوند. از موارد کاربرد این دسته می توان به تعمیر و سخت کاری انشعابات خطوط راه آهن، سنگ شکن ها و چکش ها اشاره کرد.

آلیاژهای آهنی کاربیدی دارای مقادیر بالایی از ذرات بسیار سخت کاربید هستند که درون زمینه چقرمه و نرم قرار گرفته اند.

سختی بالای ذرات کاربید به همراه چقرمگی زمینه باعث می شود که این آلیاژها مقاومت بسیار بالا در برابر سایش خراشان و ضربه داشته باشند. ARMORCOR 65NiB و ARMORCOR 65MoNb از جمله محصولات موجود در این دسته هستند.

این محصولات به واسطه ساختار متالورژیکی خود، توانایی حفظ سختی در دماهای بالا را دارند.

ARMORCOR 14Co مقاومت حرارتی بالایی دارد و برای سخت کاری فولادهای ابزار گرم کار استفاده می شود.

این محصول در شرایطی که سایش فلز- فلز رخ می دهد استفاده می شود. از موارد مصرف این محصول می توان به سخت کاری و تعمیر فولادهای ابزار گرم کار و سردکار، قالب های فورج، تیغه های برش گرم و پیستون های فشار فرآیند اکستروژن اشاره کرد.

موارد کاربرد: صنایع سیمان، معدن، فولادسازی، ریل و راه آهن، نیروگاهی، کشتی سازی، چوب بری، نساجی، قند و نیشکر و ....