محصولات تاچ ولد

 

خانه سیم جوشهای MIG و TIG سیم جوشهای آلومینیوم

سیم جوش تاچ ولد آلومینیم

سیم جوش ها و شاخه های آلیاژی پایه آلومینیوم در برند TOUCHWELD با نام ALUX شناخته می شوند و به ترتیب برای جوشکاری به روش GMAW و GTAW استفاده می شوند. محصولات ALUX دارای ترکیب و کاربرد مشابه با الکتروده ای پایه آلومینیوم ALUX E می باشند با این تفاوت که محصولات ALUX فاقد روکش بوده و از گاز محافظ جهت حفاظت از جوش استفاده می شود.

علاوه بر آلیاژهای سری 1، 3 و 4 آلومینیوم که کاربرد آن ها در قسمت الکترودهای پایه آلومینیوم توضیح داده شد، سیم جوش ها و شاخه های سری 5 آلومینیوم نیز موجود می باشند. عنصر آلیاژی اصلی در گروه 5XXX ، منیزیم است.

این گروه از آلیاژها استحکام متوسطی دارند ولی استحکام آن ها در اثر کرنش افزایش می یابد. علاوه بر این ویژگی، مقاومت به خوردگی این آلیاژها بسیار بالاست بطوری که حتی در آب شور نیز کاملاً مقاوم هستند و از این رو کاربردهای گسترده ای در صنایع کشتی سازی و صنایع مرتبط با محیط های دریایی دارند.

از خواص جالب توجه دیگر در این گروه می توان به حفظ چقرمگی در دمای پایین )نزدیک به صفر مطلق( اشاره کرد.

محصولات مربوط به این گروه ) ALUX 5183 و ALUX 5356 ( نیز در انواع روش های جوشکاری مورد استفاده قرار می گیرند و کاربرد وسیعی در صنایع ساختمانی، ساخت سازه، پل های بزرگ و متحرک، تانک های ذخیره مواد و مخازن ذخیره دارند.

از محصولات پرکاربرد ارائه شده برای جوشکاری آلومینیوم می توان ALUX 4043 را نام برد که به عنوان یک آلیاژ پرکننده همه کاره شناخته می شود. سیلیسیم موجود در ALUX 4043 و ALUX 4047 باعث بالا رفتن خاصیت ترشوندگی می شود.

فروشگاه بزرگ زاده